Results

18. Fašinada kup

Results are provisional as of 17:33 on July 21, 2021

R1 - F Fleet - 21.07.2021.

Start: F fleet, Finishes: Elapsed time, Time: 12:05
Rank Bow Fleet Boat Class Club Helm Start Finish Elapsed
1 19 F Andamento lento Plasticna barka JK Delfin Branko Krstovic 12:05 13:02 0:57:00
2 9 F Šajka Plasticna barka Delfin Tivat Miroslav Orlov 12:05 13:11 1:06:00
3 17 F Lana Drvena barka Latinsko jedro Bar Darko Vujoševic 12:05 13:45 1:40:00
4 11 F - Drvena barka - Zoran Nikolic     DNF
4 2 F La Martina Drvena barka - Luka Maslovaric     DNS

R1 - K Fleet - 21.07.2021.

Start: K fleet, Finishes: Elapsed time, Time: 12:00
Rank Bow Fleet Boat Class Club Helm Start Finish Elapsed
1 13 K Maxi Jena MM RACE 3 S.C Lahor Miloš Radonjic 12:00 13:09 1:09:00
2 26 K Altair OPEN 8 JK Lahor Branimir Erac 12:00 14:16:41 2:16:41
3 31 K Fox Katamaran J. K. Lahor Nikoleta Franovic 12:00 14:16:43 2:16:43
4 12 K Mojito J70 Delfin Tivat Stefan Andelic 12:00 14:18:10 2:18:10
5 35 K Aurora OPEN 7 Gemax Lazar Ristovski 12:00 14:18:49 2:18:49
6 3 K Selena OPEN 8 PMYC Michael Neundlinger 12:00 14:19:02 2:19:02
7 62 K Oxygen RACE 1 Jovo Dabovic Simo Dabovic 12:00 14:19:49 2:19:49
8 33 K Medusina OPEN 4 Jugole Grakalic Matija Rašovic 12:00 14:20:25 2:20:25
9 7 K - J/70 PMYC Vasili Yukhnavets 12:00 14:21:28 2:21:28
10 4 K Auckland OPEN 7 Lazure Marina Dmitry Gedulianov 12:00 14:23:17 2:23:17
11 23 K Olivera I OPEN 6 Delfin Dubravko Stipanic 12:00 14:23:24 2:23:24
12 24 K Mala ponta OPEN 6 Delfin Aleksandar Jandric 12:00 14:23:38 2:23:38
13 28 K Bojana OPEN 7 Mornar Tivat Nebojša Dimitrijevic 12:00 14:24:59 2:24:59
14 22 K El Orada RACE 1 Orsan Ruy Frank 12:00 14:26:18 2:26:18
15 14 K Slide OPEN 8 JK Delfin Predrag Lesic 12:00 14:27:26 2:27:26
16 61 K VILA OPEN 6 Jugole Grakalic HN Ilija Prijic 12:00 14:27:42 2:27:42
17 63 K Morelija OPEN 6 Jugole Grakalic Dado Kuhar 12:00 14:31:36 2:31:36
18 18 K Irini OPEN 5 Bokeška jedra Ilija Sulaver 12:00 14:32:13 2:32:13
19 15 K Vega OPEN 4 Delfin Miodrag Milic 12:00 14:33:47 2:33:47
20 27 K Saga OPEN 7 - Aleksander Sagalovich 12:00 14:35:46 2:35:46
21 6 K Stella maris OPEN 4 - Marto Dabovic 12:00 14:36:46 2:36:46
22 37 K Mirjana OPEN 6 Lahor Djordje Krivokapic 12:00 14:37:44 2:37:44
23 16 K Chita OPEN 5 Lahor Nikša Truš 12:00 14:39:44 2:39:44
24 10 K Knotty girl OPEN 2 Lamar BGD Jugoslav Vucetic 12:00 14:42:51 2:42:51
25 25 K Natalija I OPEN 6 JK Zemun Natalija Pantic 12:00 14:43:46 2:43:46
26 20 K ECUMENE OPEN 6 Delfin Valentin Dundukov 12:00 14:52:42 2:52:42
27 32 K Gospodar talasa Katamaran Lahor Marko Vujovic 12:00 15:18:16 3:18:16
28 30 K ELLI DI Katamaran Delfin Sergey Shevchenko 12:00 15:52:11 3:52:11
29 8 K Black mystery shadow RACE 3 JK Jovo Dabovic Sasa Kekovic 12:00 13:38 NSC
29 5 K Prdo OPEN 2 Jugole Grakalic Vojislav Lucic     DNF
29 29 K Grace OPEN 8 Delfin Konstantin Dundukov     DNF
29 36 K Kraken OPEN 2 Jugole Grakalic Zoran Pavicevic     DNF
29 21 K Kibukati OPEN 5 Gemax Vladimir Tošic     DNF
29 1 K Lavent OPEN 5 PMYC Ilija Belan 12:00 14:16:44 DSQ


https://www.fasinada-cup.com
lahorkotor@gmail.com

Sailwave Scoring Software 2.28.11
www.sailwave.com

GENERAL SPONSOR
SPONSORS
PARTNERS